Mapování
Zavřít vyhledávání

Marek Čmejla

Privatizátor Mostecké uhelné společnosti (MUS). Dle rozhodnutí švýcarského soudu z 10. 10. 2013 má jít za podvod a praní špinavých peněz do vězení na 4 roky.

Kybernetik a někdejší člen kapely Tichá dohoda Marek Čmejla (*7. 6. 1967) byl v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) švýcarským soudem v Bellinzoně dne 10. 10. 2013 nepravomocně odsouzen za podvod a praní špinavých peněz na 4 roky, s pokutou 837 tisíc Kč.

(Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…, http://wiki.idnes.cz/…/byznys.aspx?…)

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít